2008. október 8.

Ez az Abu Dhabi szabadstrand


A varos elott, vagy 8-1o km hosszan epult a varos uj nevezetessege, a szabadstrand. A belepo nevetseges osszeg, 5 dirham, ez kb 25o Ft, ezert adnak arnyekot, zuhanyozot, WC-t tiszta hofeher homokos partot, turkiz/kek langyos, tiszta tengert, palmafakat es fuves teruletet. Szuper.



Posted by Picasa

Baba masszázs



Az Emirátusokban a gyerekek igazán korán kezdik a "társadalmi életet" , a baba-masszázson egy szerb, egy svéd egy egyiptomi és két helyi (? ez nem biztos!) kisbaba vett részt.
Nagyon aranyosak voltak a babák, bár egymással nem sokat törőddtek, Emma jót aludt a szakszerű maszirozás után.

Posted by Picasa

2008. október 4.

Emmaval teljes boldogsagban...

Posted by Picasa

Emma es a csodaszonyeg



"Segitseg!!! ki akarok jonni a kisagybol....
Igen, itt mar nagyon jo! ez a csoda szonyeg televan puha, de azert megis zizego-zorgo-csongo jatekokkal, ha megnyomok a kezecskemmel, vagy a pocakommal egy-egy virag szirmot, akkor rogton megszolal a zene, es a viragszirmok szinesen villognak, vilagitanak.
De azert sokkal erdekesebb lemaszni a szonyegre... hopp mar itt is vagyok! ..."

Kar, hogy ilyenkor a "nagyanya-gepek" mukodesbe lepnek , csak ugy megfognak, felemelnek, es rogton vissza tesznek kozepre... es mindent kezdhetek elolrol... - gondolja Emma, - minden bizonnyal
Posted by Picasa

Szilvi arcai

Posted by Picasa

Tudositas Abu Dhabibol 1



Elnezest, de a kinti gepeken NINCS ekezet! Es ezt kesobb sem fogom atjavitani.
Emma mar szep nagylany lett! Onalloan forgolodik, remekul eszik, jol alszik es sokszor hangosan nevet. Jokedvu, szuper kisbaba.

A szentekepnek tuno alkotas Senthil munkaja. Senthil Adamek irodajaban dolgozik, mint office boy. Ez nagy karrier az o eleteben, mert takarito fiukent kezdte, Al Ainban. Senthil mar majdnem egy eve elt az Emiratusokban, es panaszkodott, hogy meg soha nem jart Dubaiban. Adam elvitte ot kirandulni, en is ott voltam, mindent megnezhetett, mint egy elkenyeztett turista, es ezt nem is felejtette el Senthil soha. Halabol keszult ez az alkotas.

Tegnap kint voltunk a Meridien hotel strandjan, ahol hatalmas papagaj ropdekben, rengeteg kis hullamos papagaj el egyutt, ennek nem tudtam ellenallni nehany foto erejeig.
Posted by Picasa

2008. szeptember 29.

Laci Papája (Balla József) 79 éves!


Együtt ünnepelt a család. Peti sok szép könyvet és egy igazi mikrószkópot kapott. Gergő meg sok-sok "kis-ajándékot" mert neki nincs születésnapja, de mégsem maradhat ajándék nélkül.
Posted by Picasa

Peti 9 éves lett!



Boldog szülinapot!
Posted by Picasa

2008. szeptember 28.

Spenót jobban van


Spenótka nagyon borzolta a tollát, nem evett, öklendezett, szóval szemmel láthatóan beteg lett. Én meg nagyon megijedtem, hogy Mimike után ő is örökre "elrepül" és ezért betettem a "madárkonténerbe" (ez egy kis karton doboz, rajta két kis nyílással, hogy levegőt kapjon a szegény) és nyomás ki az Árkád Bevásárló központba - a madarashoz.
Egész jól viselte az utazást, csak egy picit kaparászott a karmocskáival, biztos klausztrofóbiája volt - úgy sajnáltam.

Spenót madár, a szakértő szerint atkás (tetves) lett, ezért egy atkaírtó spay-vel beszórta, hááát Spenót nem díjazta ezt a kezelést, de mára már sokkal jobban van.
Kiderült, hogy azért öklendezik, mert így akarja fészekrakásra bíztatni Blankát, úgy eteti a tojót, ahogy a kis papagájfiókákat szokták. A papagájoknál a hím is etet, és Spenót már előre mutatja, hogy mennyire jó apa lesz... De Blankla egyelőre nem akar tojni! Szerencsére.
Remélem, hogy tényleg csak atkás volt, és rövidesen meggyógyul majd a pici madár. Vettem egy atkaírtó játékot, egy piros műanyag lapocskát, ami a kalitkában lóg (480,-Ft-ért) és állítólag 3 hónapig távoltartja az élősködődet a madaraktól pont úgy, mint a kutyáknál a bolha-nyakörv. A következő atkaírtás pont Karácsonyra esik majd. Ez jó, mert legalább nem felejtem el.
Rémes.
Posted by Picasa

2008. szeptember 27.

Régi fotók a 70-es évekből



Imádok régi képeket találni, és micsoda romantikus kontyot hordtam? rémes...
A két középső kép Dunakeszin készült, Pehr Lacikával és Ádámmal ülök az üveges vitrin előtt, a másik képen Lehel, Évike és Petra látható, na meg én.
Az utolsó képen Petra áll az imádott Ráth György utcai kis lakás teraszán...
Posted by Picasa

Gergő, Peti és Petra ugyanazon a játszótéren



Nekem hiába mondják nyugtatgatva, hogy "nézd csak, milyen ügyesek ezek a gyerekek?" Én csak azt látom, hogy egy pillanmaton belül leesik, persze a fejére, az betörik, vérzik, vagy eltörik a keze, a lába... szóval frász kerülget. Nem való nekem a játszótér! Ezek a mai szülők kötélidegekkel képesek nézni a gyerekeik "kunsztozását" hintán, csúzdán, mászókán.
A végén még jól össze is vizezték egymást, de az nem baj, mert legalább nem okoz fájdalmat (sérülést) és gyorsan megszárad... Mindez augusztusban történt, csak nem volt időm feltenni a blogra.
Posted by Picasa